ExpertComp.cz

ExpertComp.CZ - Informace, které hledáte ...

čt11302023

Poslední aktualizace03:27:00 PM

Zprávy: Napiš článek. Pošli email na Redakce@expertcomp.cz. Ihned ti zašleme info jak na to...

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Zpět Home Software Windows Použití různých metod pro vypnutí systému Windows 8

Použití různých metod pro vypnutí systému Windows 8

vypinac

Vzhledem k tomu, že ve Windows 8 chybí standardní tlačítko Start, celá řada uživatelů při hledání způsobu, jak systém vypnout, zoufale tápe. Bohužel k větší přehlednosti příliš nepřispívá skutečnost, že způsob vypnutí počítače závisí na „aktuální obrazovce“. 

V novém rozhraní Metro je nutné přesunout ukazatel myši do pravého horního nebo dolního rohu obrazovky, aby se objevil nový panel. Pro tento účel také můžete použít klávesovou zkratku [Windows] + [C]. Poté klikněte na tlačítko »Nastavení« (tento dialog lze otevřít přímo pomocí kombinace kláves [Windows] + [I]). V dialogu, který se objeví, se můžete rozhodnout pro vypnutí nebo restart počítače. Pro odhlášení ze systému je pak nutné kliknout na úvodní obrazovku (kde se zadává uživatelského jméno) a zvolit pří slušný příkaz.

Poněkud odlišná je situace v klasickém stolním rozhraní.  I zde můžete kliknout na tlačítko »Windows«, přepnout se do rozhraní Metro a provést výše uvedené kroky. Druhou možností je použití standardní kombinace kláves pro uzavření programů – [Alt] + [F4]. Ta otevře známý dialog, umožňující jak vypnutí, tak i restart systému Windows 8.