ExpertComp.cz

ExpertComp.CZ - Informace, které hledáte ...

čt11302023

Poslední aktualizace03:27:00 PM

Zprávy: Napiš článek. Pošli email na Redakce@expertcomp.cz. Ihned ti zašleme info jak na to...

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Zpět Home Hardware

Čistění ventilátoru notebooku

V každém běžném notebooku se nachází chladící systém, je složen ze samotnécho chladiče a ventilátoru, který nám ochlazuje proudem nasávaného vzduchu procesor a grafickou kartu. Prouděním vzduchu se v notebooku zachytává prach který se uvnitř usazuje a brání tak dobrému průchodu nasávaného vzduchu, což má za následek špatné chlazení.

Číst dál...

Výměna chlazení procesoru

Pro výměnu chlazení procesoru je nutné mít základní technické informace o složení počítače a praktické zkušenosti a dovednosti.První důležitou věcí při výměně chlazení procesoru je zakoupení správného typu chlazení. Je potřeba zjistit zda nově zakoupené chlazení dokáže dostatečně procesor chladit. Procesor má přesnou specifikaci výkonu při zátěži, která je daná ve watech (W) a z té je potřeba vycházet při nakupování nového chlazení.

Číst dál...

Výměna procesoru v notebooku

Tuto velice technicky náročnou operaci doporučuji provádět jen těm nejzkušenějším uživatelům s vysokou technickou a manuální zručností ! Neopomínejme na fakt, že když zasáhneme do HW instalovaného výrobcem, ztrácíme tak záruku na výrobek (pokud ji tedy výrobek obsahuje) nehledě na to, že pokud něco špatně uděláme, polámeme či něco zvrtáme jiným způsobem, můžeme si zničit svůj notebook a udělat si zněj těžítko či podložku pod kolo auta...

Číst dál...